Kuler Adobe'a

Kuler Adobe'a - wybór kolorów

Dostajemy do rąk gotową specyfikację. Tworzymy układ strony głównej, podstron. Gotowe. Rzucamy się do Photoshopa. Chwila zastanowienia nad wyborem narzędzia. Teraz kolor. Damn! Jaki kolor?

Warto wtedy wspomóc się odpowiednim narzędziem, które podpowie nam jakie kolory mamy dobrać by nasza strona wyglądała przejrzyście, a przy tym niesztampowo. Ile w końcu można patrzeć na mdły błękit morski, w którym rzeźbi się co drugą stronę? Paleta kolorów jest znacznie szersza.

Po pierwsze kuler Adobe’a. Kuler pozwala na tworzenie i wybór 5-kolorowych zestawów, gotowych do użycia na stronie. Możemy wybierać spośród zestawów zapisanych przez innych użytkowników, ale najciekawsze jest oczywiście tworzenie własnych kompozycji.

W tym celu mamy do dyspozycji szereg predefiniowanych ustawień, które po wybraniu jednego koloru nadrzędnego, dobiorą nam automatycznie pozostałe cztery. Te można dalej modyfikować, szukając złotego środka. I to wszystko wystarcza w zupełności by otrzymać paletę kolorów do naszego projektu.

A jak to nam nie wystarczy, można nawet wczytać plik graficzny, na podstawie którego kuler sam dobierze odpowiednie pięć barw.