Co prawda Google całkiem nieźle radzi sobie z indeksowaniem dynamicznie generowanych stron z parametrami PHP w adresie, ale linki w postaci prostej dla zrozumienia mają także dodatkowe zalety. Można z łatwością śledzić przy pomocy Google Analytics zainteresowanie użytkowników konkretnymi stronami. Adresy same mówią o treści. Podobnie link przesłany w e-mailu czy komunikatorem zachęca, gdy zawiera temat artykułu. Ponadto Google indeksując strony, w wynikach wyszukiwania wyświetli nam ładny, estetyczny link, który wzbudza większe zainteresowanie i zaufanie niż ciąg niezrozumiałych parametrów.

Jak w takim razie przepisywać linki? Do tego służy moduł Apache – mod_rewrite. Wystarczy umieścić odpowiednie reguły w pliku .htaccess katalogu głównego i voila! Jak to wygląda od strony technicznej opowie Wam ten tutorial o mod_rewrite.

Należy wpierw upewnić się czy serwer, na którym trzymacie stronę ma włączoną obsługę mod_rewrite. Sprawdźcie w specyfikacji serwera/hostingu bądź utwórzcie .htacess z prostą regułą testową.