W dzisiejszych czasach coraz to więcej osób chciałoby posiadać swoją własną stronę internetową, czy to do opisywania swoich własnych pasji, czy też po prostu z potrzeby uzyskania dochodu.

Dobra strona internetowa to obecnie klucz do sukcesu, ale żeby stworzyć stronę, musimy posiadać odpowiednią grafikę. Wydaje się to stosunkowo proste, ponieważ w Internecie możemy znaleźć mnóstwo różnego rodzaju grafik, które w żaden sposób nie są zabezpieczone przed pobieraniem. Oczywiście pobierając takie grafiki łamiemy prawo, ponieważ są one czyjąś własnością i nie mamy prawa wykorzystywać ich do własnych celów.

Banki zdjęć

Skąd w takim razie wziąć grafikę do tworzenia i rozwoju naszej strony internetowej? Przede wszystkim różnego rodzaju tła stockowe, czy inne elementy graficzne, które okażą się przydatne już w momencie przygotowania szablonu naszej strony, znajdziemy w odpowiednich bankach zdjęć.

Krótko o Depositphotos

Depositphotos

Jednym z takich banków, w którym znajdziemy różnorodne pliki jest Depositphotos. Jest to stosunkowo nowy, ale szybko rozwijający się bank zdjęć stockowych, w którego bazie możemy znaleźć ponad 7 i pół miliona plików. Jeśli tworzymy strony internetowe na co dzień i mamy większe zapotrzebowanie na zdjęcia stockowe, czy też obrazy wektorowe możemy wykupić sobie odpowiedni abonament, dzięki któremu pobieranie zdjęć w większych ilościach okaże się dla nas tańsze.

Abonament

Poza tym w większości banków zdjęć, tak jak i w Depositphotos możemy skorzystać z darmowego abonamentu na próbę. W przypadku Depositphotos możemy uzyskać coś takiego na 7 dni, podczas których mamy możliwość pobierać 5 plików dziennie (naturalnie z całej bazy serwisu). Może to być ciekawa opcja, jeśli potrzebujemy zdjęć jednorazowo.

Wyszukiwanie

Powstaje jeszcze pytanie jak dobrać odpowiednie zdjęcia stockowe, czy inne pliki graficzne z tak ogromnej bazy? Przede wszystkim możemy skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się w naszym banku zdjęć. W takim wypadku przeważnie dopasowujemy pliki graficzne do tematyki naszej witryny, więc jeśli jest to strona firmowa do wyszukiwarki wpisujemy zdjęcia stockowe biznesowe, a jeśli tematyką naszej strony jest coś związanego z nauką przykładowo obrazy stockowe edukacji.

Jeśli chodzi o płatne banki zdjęć wybór jest naprawdę szeroki, tak że mamy w czym wybierać i dzięki odpowiednim plikom graficznym nasza strona będzie z pewnością bardzo atrakcyjna.

Wpis sponsorowany.